ekokom elektrowin asekol

Nápojový karton


Více než 60 let se kvůli svým dobrým vlastnostem používá obal tetrapak. Ten znáte především jako krabici na mléko nebo džusy. Zajímavé je, že se krabice skládá ze tří materiálů. Papíru, hliníku a polyetylenu, tedy stejného plastu, ze kterého se vyrábějí igelitové sáčky a tašky.

Nápojový kartón můžete třídit buď přímo do oranžových kontejnerů, nebo do nádob označených oranžovou samolepkou. Většinou se nápojový karton třídí společně s papírem v modrých kontejnerech nebo s plastem ve žlutých kontejnerech.

Více...


Sklo


Žije s námi denně, je všude kolem nás. A narozíl od nás tady bude navždy. Proto není nic smysluplnějšího než sklo třídit. Díky recyklaci jeho život nikdy nekončí. Navíc se tím šetří spousta energie a taky surovin. Ty by se musely normálně těžit v přirodě.

Více...


Plasty


Začněme o plastech krátkým příběhem z našeho kraje: 


„Čekala mě cesta autobusem, tak jsem si ve stánku koupil půllitrovou kofču. Normálka. Dojel jsem do Ostravy a hodil jí do koše. Taky normálka.“

Více...


Papír


Většinu papíru, který se vám denně dostává do rukou, už někdo použil. Poznáte to? Když ho vyhodíte do modrého kontejneru, třeba se s nim zase setkáte. 

Více...


TOPlist