ekokom elektrowin asekol

4. 2. 2015 E-aukce vstupují i do odpadového hospodářství obcí


Keramickou popelnici si loni v listopadu z Ostravy odvezli zástupci Trojanovic na Novojičínsku za vítězství v soutěži třídění odpadu mezi obcemi Moravskoslezského kraje.

Nyní tato valašská obec může posloužit jako inspirativní příklad pro další samosprávy tím, že se rozhodla s využitím služeb společnosti eCENTRE vysoutěžit veřejnou zakázku na svoz směsného komunálního odpadu formou elektronické aukce. Slibuje si od toho dosažení co nejnižší ceny.
V poslední době společnost eCENTRE připravila pro municipální sféru několik zadávacích řízení na výběr dodavatele služby svozu, sběru a likvidace odpadu, a to jak směsného, tak tříděného. Ve všech těchto soutěžích se o veřejnou zakázku ucházela většina významných dodavatelů. Zadávací podmínky pamatovaly na situace mimořádně nízké ceny a kvalitu poskytované služby.
Ve všech případech byla pro hodnocení nabídek využita elektronická aukce. A výsledky? Zadávací řízení bylo ve všech případech řádně dokončeno, a to úspěšně. Veřejní zadavatelé ušetřili řádově miliony korun, navíc ceny jednotlivých uchazečů byly v pořadí velmi málo rozdílné -a tedy skutečně konkurenční. Vysoutěžené ceny jsou v praxi udržitelné a dodavatelem zvládnutelné.

Zdroj: Moderní obec - newsletter


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist