ekokom elektrowin asekol

11.2.2014 Školy v Havířově budou třídit odpady


petlahve

HAVÍŘOV - Speciální sběrné boxy na třídění odpadu s přesným popisem, které složky do krabice patří, dostanou tento týden do svých tříd žáci havířovských základních škol. Cílem akce je zvýšení propagace třídění využitelných složek komunálního odpadu.


Děti ve 236 třídách mohou separovat papír a plasty. Svoz takto vytříděného odpadu zajišťují havířovské Technické služby. Navíc budou žákům osmých a devátých tříd poskytnuty také sady barevných tašek na třídění odpadu přímo v jejich domácnostech, tašky obdrží celkem 1200 dětí. "Chceme tak podtrhnout propagaci toho, proč je nutné správně třídit odpad nejen ve školách, ale i doma," vysvětluje náměstek primátora Petr Smrček.

Tašky na třídění odpadu postupně dostávají také obyvatelé havířovských domácností. Konkrétně 1100 sad skončí v bytech havířovské části Město. "Lidé mohou třídit do modrých, žlutých a zelených tašek přímo a jejich obsah pak vysypávat do kontejnerů stejné barvy," doplnil Petr Smrček. Tašky jsou opakovatelně využitelné a jednoduše uskladnitelné.

K dispozici je v Havířově 317 modrých kontejnerů na papír, 380 žlutých na plast dalších 290 na sklo, do kterých lidé loni vytřídili bezmála 543 tuny papíru, 391 tun plastů a 544 tuny skleněných obalů, což je zase o něco více, než v roce 2012.

 

TASKYBIG

Autor: Eva Wojnarová, tisková mluvčí Havířov


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist