ekokom elektrowin asekol

4.11.2013 Nový Jičín otevřel nový sběrný dvůr


sd_maly

NOVÝ JIČÍN -  Nový separační dvůr za 12 milionů korun vyrostl v ulici Propojovací na okraji města. Vedle stávajícího sběrného dvora na ulici Palackého je tak lidem k dispozici již druhý sběrný dvůr. Moderní areál mohou využívat místní občané zdarma.


Otevření nového, již druhého separačního dvoru v Novém Jičíně je výbornou vizitkou zdejších obyvatel, pro které se stalotřídění odpadu zcela samozřejmým. To mělo za následek stále častější využívání stejného zařízení v centru města v ulici Palackého a dospělo k jeho nedostačující kapacitě.

"Není nám lhostejné životní prostředí a další sběrné místo občanům usnadní nakládání s nepotřebnými věcmi z domácností a hlavě jim nabízí prostor, kde odpad bezplatně odložit," řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák a zároveň dodal: "Myslím, že tento separační dvůr by mohl být pro občany města dalším takovým jemným tlakem, aby odpad třídili.

Pro obyvatele Nového Jičína a jeho místních částí je služba zdarma a zbavovat se zde mohou také stavební sutě, skla, oděvů, papíru, kartonů, elektrozařízení, bioodpadů, barev či laků. Součástí areálu je nájezdová rampa, která nabízí pohodlné umístění odpadů do přistavených kontejnerů. Provozní doba je v pracovní dny, od pondělí do pátku, od 8.00 do 17.00 hodin. Dvůr na Palackého ulici v centru Nového Jičína je otevřen i v sobotu.

sd_velky

Zdroj: Novojičínský Deník

  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist