ekokom elektrowin asekol

1.2.2012 Skupina Mňága a Žďorp recykluje sama sebemnagaVALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ / PRAHA - Již legendární severomoravská kapela Mňága a Žďorp oslavuje 25. výročí svého vzniku velice neotřelou formou. Díky spolupráci s neziskovou autorizovanou společností EKO-KOM vznikl nápad recyklovaného alba starých písní v nových úpravách. EKO-KOM se více jak patnáct let zabývá tříděním a recyklací obalových materiálů v Česku. A když je účelné recyklovat papír, sklo, PET láhve nebo krabice od džusů, proč ne písničky.


Proto skupina Mňága a Žďorp a její zpěvák a autor většiny písní Petr Fiala oslovila své kamarády a kolegy z hudebního světa  (Wohnout, Skyline, Tomáš Klus, Tři sestry, The Fakes, Kryštof a dalších 25 interpretů), aby po svém předělali její největší hitovky. A to ve zcela neotřelých podobách. Většina notoricky známých skladeb získala naprosto originální a nečekanou podobu. Například největší hit skupiny Hodinový hotel získal v rukou rapové skupiny WWW aranžmá, které jej posunulo do zcela nové roviny. To můžete posoudit sami na webu www.samosebou.cz. Zde naleznete i originální videoklip k této předělávce.

Další předělávky skladeb  si můžete již od pondělí 23. ledna poslechnout na hudebním serveru www.t-music.cz, kde bude každé následující pondělí přibývat další písnička v nečekaném hávu. A to až do pondělí 1. dubna. V tento den se celé recyklované album objeví na pultech.

Připomeňte si Mňágu a Žďorp skladbou HODINOVÝ HOTEL

  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist