ekokom elektrowin asekol

Odpadová firma nabízí lidem statisíce


Odpadová společnost OZO Ostrava se rozhodla, že bude ještě více aktivní a nabídne obyvatelům krajského městapomocnou ruku při zlepšování životního prostředí v jejich okolí.
"Rozhodli jsme se v letošním roce přejít ještě k aktivnějšímu způsobu, jakzlepšit v Ostravě třídění odpadů,nakládání s nimi, ale i jak zlepšit ve městě životní prostředí. Nabízíme lidem ve dvou programech finanční prostředky na jejich zajímavé projekty, které nám zašlou," informoval ředitel OZO Ostrava Karel Belda.


Dodal, že ten první program je zaměřený na projekty týkající se drobné běžné údržby a zlepšování stavu zeleně a životního prostředí, v němž občasné žijí atráví svůj čas. OZO má představu, že lidé budou žádat o finanční podporu třebana úklid hájů, lesů, luk a dalších veřejných prostor nebo na výsadbu květin či stromů.

 

"V tom druhém programu bychom chtěli zlepšit systém nakládání ve městě s odpady. Mohou se hlásit i školní kolektivy se svými nápady. Jde nám o to, jak ještě více třídit odpad nebo více využívat zeleň, kterou produkujeme na našich zahrádkách a v domácnostech," vysvětlil ředitel OZO.

Odpadová společnost na tyto projekty vyčlenila prostředky v řádu statisíců korun. "Letos to děláme prvnímrokem, tak netušíme, jaký to bude mít mezi veřejností ohlas. Ta částka není konečná, jsme schopni ji zvýšit či nevyčerpat, když nebude dostatek podnětů. Záleží jen na Ostravanech, jak se zapojí," upozornil Belda.

Své žádosti o dotaci na ekologický projekt mohou lidé zasílat ostravskéodpadové firmě až do 18. června. Konkrétní informace zájemci najdou na webových stránkách města Ostravy či jeho společnosti OZO Ostrava, která v květnu získala i Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost.

Zdroj: http://pravo.novinky.cz/

   ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist