ekokom elektrowin asekol

Každoroční předvánoční smýčení se letos lidem v Ostravě může


Firma zabývající se odvozem a zpracováním odpadů z krajského města totiž obdaruje všechny, kdo v prosinci odevzdají nepotřebné věci do sběrných dvorů OZO Ostrava.

První dárky mohou lidé v krajském městě získat za tradiční vánoční úklid. "Ostravané, kteří během prosince odvezou do některého ze sběrných dvorů OZO Ostrava odpad z předvánočního úklidu, dostanou nový třídílný set tašek na třídění odpadu.

Akce bude probíhat v ostravských sběrných dvorech od 1. do 22. prosince," uvedla za firmu OZO Ostrava Kateřina Šreková. Nový set je možné získat i výměnou za staré tašky OZO Ostrava (odvoz a zpracování odpadů). "Počet tašek je ale omezený, takže by zájemci o tašky neměli s úklidem odpadu a jeho odvozem zbytečně otálet," popsala Šreková. "Naším cílem je odpad řešit ekonomicky a s maximálním ohledem na ochranu životního prostředí.

V Ostravě funguje dvanáct sběrných dvorů, což znamená zhruba jeden sběrný dvůr na dva obvody, takže je mají všichni blízko. Stále je bohužel dost těch, kteří starý nábytek či jiný objemný odpad vyhodí k popelnicím," upozornil jednatel společnosti OZO Ostrava Karel Belda. Za odložené věci se neplatí

Uložení odpadu do sběrného dvora šetří životní prostředí.

Kromě suti nebo stavebního odpadu lidé za věci odvezené do sběrných dvorů neplatí. "Proto jsme vymysleli kampaň, která má občany k odvozu odpadu do sběrného dvora motivovat. Sety tašek na třídění se osvědčily. Před čtyřmi lety přivedly ke třídění i ty, kteří původně netřídili. Stačí přivézt odpad z předvánočního úklidu nebo původní starý set tašek, za který dostanou úplně novou sadu. Ale pozor, k dispozici máme jen 4 500 setů separačních tašek," popsal Belda. Sběrné dvory OZO jsou určeny všem obyvatelům Ostravy. Ti do nich mohou bezplatně odložit všechny složky odpadů z domácností v množství, které se vejde na přívěsný vozík za osobní automobil – zhruba 2 m3 odpadu. Co lze vyvézt do sběrného dvora Nábytek, koberce, matrace, pneumatiky, léky, baterie a akumulátory, barvy, lepidla, oleje, ředidla a nádoby jimi znečištěné. Papír, plast, sklo, nápojové kartony a kovové obaly. Starý textil jako oblečení, obuv, bytový textil, hračky – za účelem dalšího využití je nutné odevzdat jej čistý, suchý, zabalený v igelitových pytlích. Elektrozařízení: ledničky, pračky, televize, monitory, vysavače.

Zdroj: 5plus2


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist