ekokom elektrowin asekol

Ekologická škola potřetí


Na Základní škole v Břidličné mají přírodu rádi. Což je vidět třeba na tom, že škola získala opět ocenění v této oblasti od Moravskoslezského kraje.  

"Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezského kraje již desátým rokem oceňuje školy za jejich mimořádné aktivity v oblasti environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty a také za ekologické aktivity, které přispívají ke vzdělávání pro udržitelný rozvoj.

Do letošního ročníku soutěže Ekologická škola v Moravskoslezském kraji se přihlásilo na 50 mateřských, základních a středních škol z celého kraje. Základní škola Břidličná znovu zabodovala a získala opět ocenění. Za své aktivity obdržela referenční listinu a dárkový poukaz na nákup výukových pomůcek v hodnotě 11 tisíc korun. "Ocenění jsme obdrželi nejen za realizaci 44. ročníku krajského kola celorepublikové přírodovědně ekologické soutěže Zlatý list, aktivní zapojení do Mezinárodní noci pro netopýry, kterou jsme pořádali již třetím rokem i pro veřejnost. Na vyhodnocení má velký podíl celá řada akcí prospívajících nejen lidem, ale i přírodě," uvedla učitelka školy Květa Děrdová, která vede ve škole přírodovědný a chovatelský kroužek. "Mezi ně bezesporu patří zapojení občanů do recyklačních aktivit, ale své místo zde mají i vynikající výsledky našich mladých přírodovědců v krajských i republikových soutěžích. Bez nadsázky se tak dá říct, že se jedná o ocenění spolupráce pedagogů, žáků a všech příznivců naší školy z řad spoluobčanů," pokračovala Květa Děrdová. Ocenění převzal ředitel školy Miroslav Šimůnek na slavnostním vyhlášení ve čtvrtek 10. listopadu v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě."

Zdroj: Bruntálský deník


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist