ekokom elektrowin asekol

Cestu ke třídění zjednodušuje v NJ nová mapa


Zjednodušit občanům cestu kde tříděníodpadů se snaží novojičínská radnice novou interaktivní mapou. Ta přehledně zobrazuje, na kterých místech odpadní nádoby stojí a na který druh suroviny jsou určeny. Celkem je ve městě rozmístěno více než 90 kontejnerů.
Lidé v Novém Jičíně odpad třídí.
Svědčí o tom také ocenění, které město získalov loňském roce, kdy se stalo Skokanem roku v ekologické soutěži v množství vytříděnéhoodpadu. Teď má lidem separaci zjednodušit nová pomůcka.
"Město Nový Jičín vytvořilo novou interaktivní mapu, kde jsou zanesena místa, kde jsou rozmístěny na území města a v jeho místních částech odpadní nádoby na veškerý odpad, který lze na území Nového Jičína třídit,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín. Mapa je zveřejněna na webových stránkách města, v sekci odboru životního prostředí. "Například červenou barvou je znázorněn elektroodpad, postavička modré barvy udává místa, kde lze sbírat plast, sklo a papír a textil označuje postavička šedé barvy,” doplnila novojičínská tisková mluvčí.
Kromě nádob na třídění jsou na území města dva separační dvory. Některým to ale nestačí, a klidně složí svůj opad třeba před branami střediska zeleně Technických služeb, jako se v uplynulých měsících stalo už několikrát."Takže bych chtěl jenom poprosit lidi, aby to vozili na separační dvory. Já myslím, že město Nový Jičín má dva separační dvory a spoustu sběrných míst, takže si myslím, že je to kam odvézt, ne k nám před pránu, abychom to museli uklízet,” sdělil Pavel Zápalka, Technické služby města Nového Jičína.
Celkem je ve městě 91 míst s nádobami na plast, papír a sklo, 26 kontejnerů na textil a 13 na elektrozařízení.

Zdroj: Polar TV.


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist