ekokom elektrowin asekol

Bohumín: Všech sto schránek už má nového majitele, soutěž Třiď a bav se jde do finále


Šestitýdenní ekologická soutěž Třiď a bav se, během níž Bohumíňáci hledali v terénu 100 schránek s výherními tričky, je u konce. Všichni úspěšní nálezci se sejdou už tuto sobotu odpoledne ve velkém finále, které se uskuteční v parku Petra Bezruče. Tři vylosovaní si odnesou mobil, tablet a notebook. Na ostatní čeká velká zábavná show.

Za pomoci nápověd, které organizátoři zveřejňovali od poloviny září do 21. října vždy o půlnoci z pátku na sobotu, se soutěžící vydávali na oblíbená i téměř neznámá místa ve městě, aby hledali důmyslně ukrytý poklad v podobě stříbrné dózy. V každé schránce bylo srolováno triko s logem soutěže v barvách separačních kontejnerů. Zatímco v prvním kole potřebovali účastníci na nalezení schránek týden, v průběhu soutěže se v hledávání zdokonalovali, takže poslední kola skončila do 48 hodin od zveřejnění šifer. "Bohumíňáky hra nesmírně bavila. Už od začátku jsme měli obrovskou odezvu, o čemž svědčí desítky pozitivních komentářů na našem facebooku i velký počet lidí, kteří se do soutěže zapojili. Je jasné, že jsme v rámci popularizace třídění odpadů vydali správným směrem, protože soutěž upozornila na nutnost separace atraktivní a nezvyklou formou," uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Podle organizátorů soutěž Třiď a bav se oslovila především mladé lidi a rodiny s dětmi. Celé skupiny přátel i příbuzných vyrážely ještě za tmy do různých koutů Bohumína, aby jako první dorazily k úkrytům. "Snažili jsme se, aby se soutěžící podívali na zajímavá místa. Mezi skrýšemi byly historické a technické památky, zapomenutá zákoutí i populární bohumínské lokality, jako je soutok Olše s Odrou či Hobbypark," doplnil Macura. Jak podotkl, do hry se zapojili nejen místní, na seznamu výherců jsou i obyvatelé Orlové či Dolní Lutyně.

Akce Třiď a bav se vyvrcholí už tuto sobotu. Ve dvě hodiny odpoledne startuje v parku Petra Bezruče velká zábavná show s divadelními a hudebními představeními. Finanční partner akce Eko-kom přiveze svůj interaktivní ekologický program Tonda Obal na cestách. Rozdávat se budou i speciální tašky na separaci. Losování tří výherců, kteří si odnesou hlavní cenu v podobě tabletu, mobilu a notebooku, proběhne v 16:25 hodin. "Součástí akce bude i Den otevřených dveří v BM servisu, což je městská společnost, která se v Bohumíně stará o svoz a likvidaci odpadu. Lidé si v areálu firmy mohou prohlédnout separační linky, popelářské vozy i další techniku," uzavřel Macura.

Zdroj: Parlamentní listy


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist