ekokom elektrowin asekol

V Bohumíně v polovině září startuje hra Třiď a bav se


Už v půlce září odstartuje velká zábavná rodinná soutěž ve stylu geocatchingu s ekologickou tématikou. Jmenuje se Třiď a bav se. Zavede Bohumíňáky na sto známých i méně známých míst. Na každém z nich bude ukrytá speciální schránka a v ní stylové tričko s logem soutěže v barvách separačních nádob.

Cesta k němu však nebude přímá, lidé musí nejprve vyluštit vědomostní hádanku, aby získali nápovědu skrýše. Originální tričko bude zároveň vstupenkou do závěrečného losování o atraktivní ceny. V něm mohou úspěšní eko-lovci vyhrát notebook, tablet nebo chytrý telefon. "Hra je odměnou pro všechny Bohumíňáky za jejich poctivé třídění. Potrvá šest týdnů a doufáme, že se do ní zapojí třeba i celé rodiny. Jako ústřední motto celé soutěže jsme zvolili slovní hříčku Páruj se – separuj. Chceme tím poukázat na to, že s podporou jde třídění odpadu mnohem líp, stejně tak i luštění hádanek a hledání pokladu," uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Proto je motto i logem soutěže, která hledači najdou na originálních tričkách. Autorem loga je novinář a grafik Pavel Čempěl. Díky hře by se mohlo zlepšit třídění odpadu a třeba začnou třídit třeba i ti, kteří se do systému zatím nezapojili. Bohumín má na 130 míst s kompletními separačními kontejnery.

Šestitýdenní hra na podporu separace odpadu odstartuje v půlce září a potrvá do až konce října. První barevná série zašifrovaných vědomostních sedmnácti hádanek odkazujících na místo úkrytu se zveřejní už v pátek 16. září. Po jejím rozluštění se pak lidé mohou pustit do lovu ukrytých schránek s originálními tričky.

Hra Třiď a bav se vyvrcholí v sobotu 29. října v Hobbyparku. Program bude nejen ekologický, ale hlavně pestrý. Na děti i rodiče čekají různá vystoupení, atrakce, hry a soutěže. K vidění bude speciální technika, nebude chybět třeba popelářský vůz a lidé se budou moci absolvovat komentovanou prohlídku separační linky. Finanční partner celé kampaně Eko-kom přiveze svůj zábavný ekologický program Tonda Obal na cestách. Rozdávat se budou i speciální tašky na separaci. A nálezci originálních triček se mohou těšit na závěrečné losování o notebook, tablet či chytrý telefon.

Podrobnosti o soutěži spolu s vědomostními hádankami a nápovědami se budou objevovat na www.bohumin.cz a facebooku. Mediálními partnery soutěže jsou bohumínské městské noviny Oko a TIK Bohumín.

Přepočítáno na hlavu připadlo vloni na každého Bohumíňáka 42 kilogramů vytříděného odpadu. Díky tomu se stal druhým nejlepším třídičem v Moravskoslezském kraji a získal Keramickou popelnici. Porazil dokonce všechna velká statutární města jako Karvinou, Havířov, Frýdek-Místek a dokonce i Ostravu. A právě Ostrava se svou kampaní 3Ď inspirovala radnici k uspořádání podobné soutěže i v Bohumíně.

Zdroj: novinky.cz


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist