ekokom elektrowin asekol

Občané města odevzdali přes 80 tun elektroodpadu


Občané města Frýdku-Místku už několik let poctivě třídí elektroodpad a výrazně tak šetří životní prostředí. V loňském roce vytřídili více než 82 tun elektrospotřebičů. Ušetřili tak i své peněženky.Přes 2 400 televizorů, téměř 900 monitorů a více jak 17 tun drobného elektra odložili v loňském roce do červených kontejnerů nebo odevzdali do sběrných dvorů občané Frýdku-Místku.

Jana Matějíková, mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku: "Na základě zpětných odběrů a recyklace město získalo certifikát environmentálního vyúčtování od společnosti ASEKOL a ta v něm vyčísluje, kolik elektřiny, ropy, ale i vody bylo ušetřeno právě díky recyklaci vysloužilého elektra, takže v případě města to bylo napříkad více jak 39 tisíc litrů ropy, nebo přes 4 tisíce kubíků vody, což by stačilo na více jak 56 tisíc osprchování.”

Tříděním těchto odpadů lidé snižují nejen produkci nebezpečného odpadu, ale také šetří životní prostředí a své zdraví.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: "Musím občany Frýdku-Místku pochválit za to, že v minulém roce vytřídili nejvíce elektroodpadu v historii města. Je to dobrá zpráva nejen pro životní prostředí, ale i pro peněženky našich obyvatel, protože jsme schopni udržet nízkou cenu za odpady a nemusí docházet ke zdražování, jak je zvykem v jiných městech. Poplatky za komunální odpad jsou u nás stále ve stejné výši, a to díky zásluze našich občanů.”

Díky rozvoji a provozu systému tříděného sběru a recyklace využitelných složek komunálních odpadů, včetně obalových, přispěli občané města také ke snížení uhlíkové stopy. V osvědčení o úspoře emisí společnosti EKO-KOM se uvádí, že bylo do ovzduší vypuštěno o 3 500 tun oxidu uhličitého méně.

Zdroj: TV Polar

 


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist