ekokom elektrowin asekol

Důl Michal z vlnité lepenky získal Cenu odborné poroty NPÚ


Důl Michal v Ostravě – Michálkovicích vytvořený z vlnité lepenky studentkou střední průmyslové školy stavební Havířov, získal v jubilejním 10. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky speciální Cenu odborné poroty NPÚ.

Soutěž Stavby z vlnité lepenky pořádá český Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM. Národní památkový ústav se stal partnerem letošního 10. ročníku, jehož téma byla Národní kulturní památka. Finále soutěže se uskutečnilo 15. června v Zahradách pod Pražským hradem na Malé Straně v Praze.

Do soutěže se tento rok přihlásilo rekordních 29 středních škol, které měly každá možnost nominovat dvě stavby. Nakonec se v základním kole sešlo několik desítek modelů hradů, zámků, ale i jiných památkových objektů, které mají status "národní kulturní památka". Do finále pak postoupilo deset nejlepších - modely hradů Karlštejn a Bouzov a zříceniny hradu Trosky, zámků Litomyšl, Hradec nad Moravicí, Lednice, Hluboká nad Vltavou a Telč a model technické památky, dolu Michal v Ostravě.

Porota složená ze zástupců Národního památkového ústavu hodnotila, jak se tvůrcům podařilo vystihnout památkové hodnoty objektů, originalitu, s níž ztvárnili jejich kulturně-historický význam, ale také potenciál, které mají zhotovené modely pro prezentaci našeho nejvýznamnějšího kulturního dědictví. Výherkyně Ceny odborné poroty Národního památkového ústavu, studentka ze střední průmyslové školy stavební v Havířově, si odnesla poukaz na den plný zážitků na jedné z památek spravované Národním památkovým ústavem

Porota složená ze zástupců Svazu výrobců vlnitých lepenek, která hodnotila především kvalitu práce s lepenkou, nápad a celkový dojem, ocenila jako nejlepší model zámku Lednice, vytvořený studenty střední průmyslové školy stavební ve Zlíně. Druhý v pořadí se umístil model hradu Bouzov, vytvořený studentem střední průmyslové školy stavební v Lipníku nad Bečvou. Na třetím místě se umístil model hradu Karlštejn, dílo studentů střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziříčí.

Zdroj: Parlamentní listy


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist