ekokom elektrowin asekol

Prijďte na Den Země do Krnova


Krnovské náměstí se v sobotu 23. dubna zahalí do barev. Atraktivní show Barevný den s nafukovacími kontejnery bude součástí tradičního jarmarku, který se ke Dni Země v Krnově uskuteční už posedmnácté. Jednou z atrakcí bude tematický rodeo trenažér, který přiveze společnost EKO-KOM.

Krnov čeká den plný her a soutěží, zaměřených na třídění a recyklaci odpadů. Kromě her pro děti budou na náměstí lákat ukázky tradičních řemesel, prodej rukodělných výrobků, občerstvení a také bohatý hudební program, v němž vystoupí skupiny Rockin' Jackals, Angles, For Fun a Marie Veliká se Swing kvartetem. "Jarmark je rovněž místem pro prezentaci organizací, kterým není lhostejný stav životního prostředí. Návštěvníci tak budou mít možnost navštívit stánky Zdravého města Krnova, odboru životního prostředí Městského úřadu v Krnově, některých krnovských škol, Klubu českých turistů, skautů z Krnovské Trojky a mnoha dalších," uvedl za pořadatele Martin Bodešínský z Městského informačního a kulturního střediska (MIKS) Krnov.

Ve stánku Zdravého města Krnova bude například vyhlášen výsledek soutěže o vytvoření cyklistické značky města Krnova. Odbor životního prostředí zase chystá prezentaci své činnosti, a to hlavně v oblasti třídění odpadů a ochrany ovzduší. "V sekci zeleně budeme prezentovat náhradní výsadby, které by se měly uskutečnit v sezoně 2016/2018. Poskytneme informace o údržbě zeleně ve městě, například, kdy je vhodné zmlazení keřů, odstranění dřevin a podobně. Občané se také dozvědí o novince v rámci údržby ploch veřejného prostranství, založení letničkového záhonu z přímého výsevu, a dáme jim možnost vybrat letničkovou směs na příští období a navrhnout, kde by bylo vhodné záhon ve městě založit, aby vynikl svojí krásou," prozradily za organizátory Petra Mužíková a Jindřiška Váňová. Jejich spolupracovníci pak budou s občany diskutovat o dodržování vyhlášek o chovu psů i o možnostech doplnění nebo výměny košů na psí exkrementy. "Dostanou od nás také informace o projektu adopce psů Šance pro život a o náhradní péči o psy v souvislosti s novým občanským zákoníkem," upřesnil Tomáš Salvet z odboru životního prostředí Městského úřadu v Krnově.

Chybět nebudou informace o vývoji lesů v regionu, včetně vysvětlení aktuálních problémů, jako je přemnožení škůdců a masivní těžba v důsledku sucha a kůrovcové kalamity. Prezentovány budou dílčí výsledky akce Využití vrcholu Cvilína k rekreačním účelům. Občasné dostanou příležitost prostřednictvím dotazníku vyjádřit svou spokojenost s dosavadními kroky, případně navrhnout další opatření.

Zdroj: Bruntálský a krnovský deník


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist