ekokom elektrowin asekol

Ukliďme svět, ukliďme Česko!


Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Velký úklid proběhne již tuto sobotu 16.4.2016. Počet přihlášených akcí přesáhl 1 600, úklidů se tak v jarním termínu odehraje přinejmenším o polovinu více než loni.

Jedním z měst, které se budou letos účastnit, je také Třinec. "Čistota města je vizitkou jeho obyvatel. Jsme přesvědčeni, že takové akce mají smysl. Je jednoduché kritizovat nepořádek a čekat, že papírek nebo pohozenou PET láhev na zemi uklidí někdo zanás. Je potřeba být trochu aktivní, starat se a mít zájem o lokalitu, ve které bydlíme, třeba i tím, že přiložíme ruku k dílu," řekla starostka města Věra Palkovská, která se do úklidu společně s místostarosty, radními a zaměstnanci městského úřadu také zapojí. Letošního ročníku se podle vedení města zúčastní také místní sdružení nebo třeba základní i střední školy.

Nejen Třinec, ale mnoho dalších obcí, měst, škol či organizací a jednotlivců se do této celorepublikové akce zapojí. Dobrovolníci mohou nalézt informace na webu, přidat se do vybrané "uklízecí čety" a pomoci tak česko uklidit.

Zdroj: web akce a Bruntálský deník.


 


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist