ekokom elektrowin asekol

Hvězdy reklamy: obyvatelé


KARVINÁ / Billboardy v ulicích, reklama v tištěných médiích nebo i plakáty umístěné na autobusech. Tam všude se vedení města rozhodlo působit na obyvatele, aby je přimělo třídit odpad.


Do "třídicí" osvěty se navíc pustili i sami měšťané, kteří souhlasili s tím, že pro tuto speciální reklamní akci propůjčí své obličeje.
Už několik týdnů tak shlíží z propagačních ploch fotografie šestileté předškolačky Anety Gavlovské, osmadvacetiletého Lukáše Nivnického či o čtyři roky mladší Daniely Svobodové.
"Nechtěli jsme pro kampaň využít strojené modelky, rozhodli jsme se vybrat tři skutečné lidi z řad občanů Karviné. A soutěž nám přišla jako nejlepší způsob jejich výběru. Osvěta je důležitá. Je tu přímá úměra – pokud lidé budou více a lépe třídit, nebudeme muset vynakládat tak velké peníze za svoz směsného odpadu a nebudeme muset zvyšovat cenu pro občany," vysvětlil náměstek primátora Lukáš Raszyk.
Podle úřednických statistik každým rokem přibývá množství vytříděného odpadu. Kampaň by měla pomoci, aby tato křivka stoupala ještě strměji.
Město již několik let udržuje stejnou cenu za svoz odpadu. Karviňané platí pětistovku ročně.

 

Zdroj: 5plus2
  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist