ekokom elektrowin asekol

Školy třídily odpady se zvířátky


Téměř dvě stě žáků z šedesáti pěti škol z celého Moravskoslezského kraje se zapojilo do prvního kola soutěže Třídíme se zvířátky. Tu uspořádala Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM společně se Zoo Ostrava.

První kolo nejlépe zvládly tříčlenné týmy ze základních škol v Nové Vsi, Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí a Šrámkova v Opavě. Úkolem školních týmů bylo v první řadě najít odpovědi na otázky vědomostního testu v Zoo Ostrava. Otázky úzce souvisely se vzdělávací recyklační stezkou, díky které mohou stovky tisíc návštěvníků zoologické zahrady již dva roky třídit odpady. Právě v Zoo mohli soutěžící najít inspiraci pro druhý, kreativní úkol. Jeho smyslem bylo vymyslet co nejzajímavější způsob třídění odpadů pro svou školu.

A právě navržený systém třídění odpadů získá vítězná škola, která vzejde z trojice nejúspěšnějších škol z prvního kola. Finále se uskuteční v Zoo Ostrava na třech soutěžních stanovištích přesně na Den dětí, tedy 1. června. Soutěžní stanoviště budou otevřena všem dětem, které přijdou oslavit svůj den. Za správné odpovědi budou připraveny drobné odměny od společnosti EKO-KOM.

Pro výsledky 1. kola TŘÍDÍME SE ZVÍŘÁTKY klikněte


  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist