ekokom elektrowin asekol

27. 2. 2015 V Horním Benešově půjde třídění snadněji!


Třídění odpadů nemusí být pro obyvatele měst a obcí v Moravskoslezském kraji žádná věda. Zvlášť nyní, když na řadě míst přibyly nové kontejnery, které bezplatně zapůjčila autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. Celkem 30 nových sběrných nádob přibylo v okrese Bruntál, a to znamená, že obyvatelé řady měst a obcí budou mít zase o něco méně starostí. Barevných kontejnerů je totiž v místech jejich bydliště víc a jsou zase o něco dostupnější. Ve většině případů přibyly žluté nádoby na plasty a modré na papír, ale třeba v Branticích mají i nový kontejner na sklo. Největší změnu pocítí nepochybně v Horním Benešově, kde nově přibylo celkem třináct sběrných nádob. Podle regionální manažerky společnosti EKO-KOM Evy Drimlové jde o významný krok vpřed, který může pomoci životnímu prostředí v regionu i lidem, kteří v něm žijí. "Obyvatelé už nemusí pracně hledat kontejnery po celém městě, protože je většinou mají na dosah ruky. Věřím, že je to bude motivovat k ještě lepšímu třídění."

 

TŘÍDĚNÍ PAPÍRU? S NOVÝMI KONTEJNERY TO BUDE HRAČKA!
Řadu obcí v okrese Frýdek-Místek potěšila v nedávné době zpráva, že se dočkají nových nádob určených ke sběru tříděného odpadu. A protože do této doby chyběly hlavně kontejnery určené pro sběr papíru, autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., která nádoby obcím zapůjčuje, se zaměřila právě na ně.
Morávka, Pražmo, Krásná. To jsou jen příklady obcí, které se mohou nyní těšit z nových modrých kontejnerů, díky kterým se zlepší komforttřídění a tím pádem i motivace obyvatel, aby na tuto záslužnou činnost nezapomínali. Vůbec největší počet sběrných nádob přibylo v Raškovicích. Malebné obci v podhůří Moravskoslezských Beskyd zapůjčila společnost EKO-KOM celkem 32 kontejnery na papír.
Ostatně Raškovice mají s tříděním své zkušenosti. V 10. ročníku krajské soutěže měst a obcí s názvem "O keramickou popelnici", která se snaží odměňovat nejlépe třídící obce, dosáhly Raškovice ve své kategorii na třetí místo. "Věřím, že několik desítek nových nádob, které naše společnost obci zapůjčila, přispěje k ještě lepším výsledkům. Raškovice mají skvělou příležitost dostat se mezi nejlépe třídící obce nejen v kraji, ale i v celé zemi," uvedla regionální manažerka společnosti EKOKOM Eva Drimlová.
Ačkoliv většina nově zapůjčených nádob je určená ke sběru papíru, najdou se i výjimky. Třeba v Paskově s necelými čtyřmi tisíci obyvateli mají nově i čtyři žluté kontejnery na plasty. A že se EKO-KOM snaží pomoci všem městům a obcím bez ohledu na velikost, dokládá třeba obec Kaňovice. Necelých 300 obyvatel zde může nyní využívat dva nové kontejnery na papír a jeden na plast.

NOVÉ KONTEJNERY DO OBCÍ: TŘÍDIT JE ZASE O KOUSEK SNAZŠÍ
Největší obec mikroregionu povodí Stonávky, Hnojník, se dočkala nových kontejnerů na tříděný odpad. Nové nádoby by měly pomoci zlepšit komfort a snad i kvalitu třídění v obci. A nejen v ní. Autorizovaná obalová společnost EKOKOM, a.s., totiž zapůjčila kontejnery i celé řadě dalších měst a obcí v okrese Frýdek-Místek.
Obyvatelé obce Hnojník, která leží v turisticky atraktivní podbeskydské krajině, mají zase o něco snadnější a dostupnější třídění. Díky společnosti EKO-KOM mohou totiž využít 13 nových sběrných nádob na tříděný odpad. Z toho je šest určeno ke sběru papíru, tři na plasty a čtyři na barevné sklo. Pro Hnojník, který má necelých 1 500 obyvatel, jde o poměrně výrazný posun, kterého si zájemci o třídění rozhodně všimnou.
A u obce Hnojník nic nekončí. Mezi další obce a města, do kterých dorazily nové kontejnery, patří třeba Dolní Domaslavice, Vendryně nebo Ostravice, kde kromě zmíněných typů kontejnerů přibyly i nádoby na čiré sklo. "Spolupráce s obcemi v regionu je velmi dobrá a stále větší počet obyvatel využívá při vyhazování odpadu různobarevné kontejnery. Zapůjčením dalších nádob se snažíme právě těmto zodpovědným občanům vyjít vstříc," uvedla regionální manažerka společnosti EKO-KOM Eva Drimlová.

KARVINÁ ZÍSKALA REKORDNÍ POČET NOVÝCH KONTEJNERŮ
Třídění odpadu se stává stále důležitějším a společností vítanějším fenoménem a zvláště ve větších městech může zásadním způsobem přispívat ke zlepšování životního prostředí. Své o tom vědí i v Karviné, která se s necelými 60 tisíci obyvateli řadí mezi největší města Moravskoslezského kraje.
S městem Karviná úspěšně spolupracuje autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., která se snaží mimo jiné zajistit i to, aby byl na území města dostatečný počet sběrných míst a kontejnerů. Obrovský krok vpřed byl v tomto směru učiněn nedávno. EKO-KOM totiž Karviné zapůjčil rekordních 280 kontejnerů, které zásadním způsobem ulehčí obyvatelům města třídění papíru, plastů a skla.
Modré, žluté a zelené kontejnery doplní sběrnou síť na území města a řadě občanů tím usnadní třídění. "Jde o jednu z největších zápůjček, které společnost EKO-KOM zatím zrealizovala. Cílem je, aby lidé, kteří třídit chtějí, nemuseli složitě hledat sběrná místa nebo krčit rameny nad přeplněnými kontejnery," vysvětluje regionální manažerka společnosti EKO-KOM Eva Drimlová a dodává, že spolupráce s městem je na velmi dobré úrovni. "Oceňuji především řadu soutěží a dalších akcí, jejichž cílem je třídění odpadu podporovat." Ovšem počet sběrných míst a barevných kontejnerů průběžně roste v celém Moravskoslezském kraji. Jedno sběrné hnízdo připadá dnes v průměru na 194 obyvatele. Celkem je v kraji bezmála 21 tisíc kontejnerů pro tříděný sběr. Více informací o třídění v kraji nabízí web www.tridime.info, kde lze najít nejen důležité statistiky k třídění v regionu, ale také informace o aktivitách, které autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., v kraji pořádá. Veškeré důležité informace o správném třídění a recyklaci odpadů pak nabízí www.jaktridit.cz.

Zdroj: Krajské noviny
  ZPĚT NA HOME | ZPĚT NA KATEGORII
TOPlist