ekokom elektrowin asekol

Elektrooskara získalo město i díky školákům

Město Nový Jičínzískalo v rámci Moravskoslezského kraje Eketrooskara za sběr a tříděníeketrospotřebičů. Velkou měrou k tomu přispěly i děti místních základních škol.Ty už několik let sbírají domácí elektrozařízení v rámci své vlastní soutěže.Její slavnostní vyhodnocení se teď konalo v kině Květen.
Celý článek...
 

Odpadová firma nabízí lidem statisíce

Odpadová společnost OZO Ostrava se rozhodla, že bude ještě více aktivní a nabídne obyvatelům krajského městapomocnou ruku při zlepšování životního prostředí v jejich okolí.
"Rozhodli jsme se v letošním roce přejít ještě k aktivnějšímu způsobu, jakzlepšit v Ostravě třídění odpadů,nakládání s nimi, ale i jak zlepšit ve městě životní prostředí. Nabízíme lidem ve dvou programech finanční prostředky na jejich zajímavé projekty, které nám zašlou," informoval ředitel OZO Ostrava Karel Belda.

Celý článek...
 

Nejlepší obce kraje převzaly ocenění za třídění odpadu

Dne 25.5.2017 byli v Červeném zámku v Hradci nad Moravicí oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Moravskoslezského kraje v třídění odpadů za rok 2016.
Ve 13. ročníku tradiční soutěže s názvem O KERAMICKOU POPELNICI byly vyhodnoceny celkem tři kategorie podle velikosti obcí a měst.
Celý článek...
 

Množství vytříděných odpadů v naší zemi loni dál vzrostlo. Co Čech, to bezmála 45 kg vytříděného odpadu!

Třídit odpad je pro Čechy stálepřirozenější. Chtějí třídit víc a všude. To se promítá i na výslednýchstatistikách. V loňském roce vytřídil každý z nás v průměru 44,8 kilogramupapíru, skla, plastů a nápojových kartonů, což je o 2,5 kilogramu více než vroce 2015.
Celý článek...
 

V ulicích Nového Jičína přibyly nádoby na kovy

V ulicích Nového Jičína přibyly nové kontejnery, a to na kovy. Radnice takvyhověla požadavku, který občané nejčastěji zmiňovali v rámci soutěže ooriginální nápad na zlepšení třídění odpadů.
Celý článek...
 

V Karviné ročně vytřídí až tři tuny kovových obalů

V Karviné mohou lidé už dva roky třídit kromě plastů, skla a papíru i kovové obaly. K tomu jim slouží šedénádoby umístěné po celém městě. Ne vždy v nich ale končí pouze tyto komodity,pracovníci technických služeb pak provádí ruční dotříďování. Za rok se vKarviné podaří vyseparovat až tři tuny kovů.
Celý článek...
 

U každého domu na Opavsku by mohly být čtyři druhy kontejnerů. Účel? Snížení objemu směsného komunálního odpadu.

Opavsko – Ačkoli novela, která zakazuje skládkování směsného komunálního odpadu, začne platit až za sedm let, už nynívyvstávají otázky, jak se s ní obce a města vypořádají. Na první pohled se můžezdát, že novela přinese úplný zánik skládek.

Celý článek...
 

Odpad by se měl spalovat v kotlech teplárny a elektrárny

Karvinsko– Po krachu projektu na stavbu velké spalovny v lokalitě bývalé šachty Barbora v Karviné Dolech připravují radnice měst a obcí spalování odpadu ve stávajících provozech karvinské teplárny a dětmarovické elektrárny.
Celý článek...
 

Zaplatíš, kolik vyhodíš! MŽP startuje PAYT TOUR 2017

Ministerstvo životního prostředí se v první polovině letošního roku zaměřuje na osvětu v oblasti snižování množství komunálních odpadů produkovaných na území obcí. Chystá proto v průběhu letošního dubna a května tzv. PAYT TOUR 2017,
Celý článek...
 

Nápojové kartony: Recyklují se i do podoby stavebního materiálu

Nápojové kartonyse v ČR začaly používat po roce 1989. Z obchodů začalo mizet mlékov polyetylenových sáčcích a ve skle a začalo se objevovat mlékov krabicích, Tetra Paku. Musím přiznat, že mléko z krabice michutnalo víc než ze sáčku, nad jeho recyklací jsem tenkrát nepřemýšlel.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
TOPlist